| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Caravan and motorhome |
| Body type | Caravan |
| Year | 2016 |
| Odometer | 240 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Blue |
| Color specification | - |
| Reg no | 322TNS |
| VIN | WDF44781313242154 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2143 cm³ |
|---|---|
| 2.1 l | |
| Power | 140 kW |
| Top speed | 200 km/h |
| CO2 | 164 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.1 l/100km |
| • Extra urban | 5.7 l/100km |
| • Average | 6.2 l/100km |
| Gross weight | 3100 kg |
|---|---|
| Weight | 2606 kg |
| Load capacity | 494 kg |
| Trailer with brakes | 2000 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 3200 mm |
| Seats | 6 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 5140 mm |
| Width | 1928 mm |
| Height | 1956 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Müüa katkine MERCEDES-BENZ MARCO POLO. Köögis pole pliidil kunagi süüa tehtud, keedetud on ainult vett.
| Seller | Markus Pabusk |
|---|---|
| Address | Tartu |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."