| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2019 |
| Odometer | 137 500 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Blue |
| Color specification | - |
| Reg no | 896DBV |
| VIN | VF1RFA00762944854 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1332 cm³ |
|---|---|
| 1.3 l | |
| Power | 103 kW |
| Top speed | 196 km/h |
| CO2 | 156 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.5 l/100km |
| • Extra urban | 5.3 l/100km |
| • Average | 6.1 l/100km |
| Gross weight | 2217 kg |
|---|---|
| Weight | 1619 kg |
| Load capacity | 598 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2804 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4635 mm |
| Width | 1866 mm |
| Height | 1648 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Aastamaks olemas
| Seller | Juri |
|---|---|
| Address | Tartu |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."