| Üldine info | |
|---|---|
| Sõidukitüüp | Sõiduauto |
| Keretüüp | Sedaan |
| Aasta | 2025 |
| Läbisõit | 15 580 |
| Hooldusraamat | - |
| Vedav sild | Nelikvedu |
| Käigukast | Automaat |
| Värv | Hall |
| Värvi täpsustus | - |
| Reg nr | NBG97F |
| VIN | WBA58GK02S8F07104 Kontrolli |
| Ajalugu | mnt.ee lkf.ee |
| Maht | 1998 cm³ |
|---|---|
| Võimsus | - |
| Tippkiirus | 230 km/h |
| CO2 | - |
| Kütus | Bensiin |
|---|---|
| Kütusekulu | |
| • Linnas | - |
| • Maanteel | - |
| • Keskmine | - |
| Täismass | - |
|---|---|
| Tühimass | 2410 kg |
| Kandevõime | - |
| Sildade arv | - |
| Teljevahe | - |
| Istekohti | - |
|---|---|
| Uste arv | - |
| Pikkus | 4713 mm |
| Laius | 1827 mm |
| Kõrgus | 1446 mm |
Sõiduki asukoht: Eesti
BMW 3-serie Laddhybrid – ikonisk, fyrhjulsdriven och nu med längre räckvidd och snabb laddning. BMW 3-serie Sedan laddhybrid förenar kördynamik och innovativ hybridteknologi. Kör helt elektriskt med en räckvidd på 93–101 km Ladda snabbt med 11kW - med en effekt på upp till 11kw laddar BMW 3-serie laddhybrid snabbt och bekvämt. Det gör att fordonet laddar från 0-100% på ca 2:15 timmar. På utsidan betonas din BMWs sportiga sida av den aerodynamiska designen. Intelligenta förarassistanssystem gör dina resor säkrare och den moderna utrustningen gör även riktiga långfärder bekväma. Upptäck alla modellvarianter av BMW 3-serie laddhybrid, olika utrustningsvarianter och tekniska data samt många olika leasing- och finansieringsalternativ.
| Müüja | United Motors Peetri |
|---|---|
| Aadress | Reti tee 4, Peetri küla, Rae vald, Harjumaa 75312 |
| Telefon | Näita numbrit |
| E-post | Näita e-posti |
| Koduleht | unitedmotors.ee |
Tulemus on ligikaudne ning lõplik kuumakse sõltub kliendi krediidivõimekusest. Finantsteenuse pakkuja on Holm Bank AS. Tutvu tingimustega ja vajadusel pea nõu asjatundjaga.
Arvutatud tulemused on ligikaudsed ja kalkulaator kasutab Transpordiameti andmeid.
Need tulemused on informatiivsed ja põhinevad "Mootorsõidukimaksu seadus 364 SE" eelnõul.