| Üldine info | |
|---|---|
| Sõidukitüüp | Sõiduauto |
| Keretüüp | - |
| Aasta | 2025 |
| Läbisõit | 23 640 |
| Hooldusraamat | - |
| Vedav sild | Nelikvedu |
| Käigukast | Automaat |
| Värv | Must |
| Värvi täpsustus | - |
| Reg nr | FHL72S |
| VIN | WBA31FZ07SFU16673 Kontrolli |
| Ajalugu | mnt.ee lkf.ee |
| Maht | 1995 cm³ |
|---|---|
| Võimsus | 140 kW |
| Tippkiirus | 225 km/h |
| CO2 | - |
| Kütus | Diisel |
|---|---|
| Kütusekulu | |
| • Linnas | - |
| • Maanteel | - |
| • Keskmine | - |
| Täismass | - |
|---|---|
| Tühimass | 2320 kg |
| Kandevõime | - |
| Sildade arv | - |
| Teljevahe | - |
| Istekohti | - |
|---|---|
| Uste arv | - |
| Pikkus | 4713 mm |
| Laius | 1827 mm |
| Kõrgus | 1445 mm |
Sõiduki asukoht: Eesti
Utrustning: Exteriör & Design: - Aerodynamiska lättmetallfälgar 842 JB - M takrails Shadow Line - Högblank Shadow Line-detaljer - Tonade rutor för extra komfort och stil - Dragkrok för praktisk användning Komfort & Interiör: - Sportstolar med värme för förare och passagerare - M-läderratten med multifunktion - Ambientbelysning som skapar premiumkänsla - Aluminiuminteriörlister, fine cut - Rymligt bagage med nät och förvaringslösningar - Komfortgolvmattor i velour - Professionell laddkabel (Mode 3) Teknik & Säkerhet: - BMW Live Cockpit Professional med WLAN hotspot - Adaptiv Farthållare - Adaptive LED-strålkastare med helljusassistans - Parking Assistance System - Aktivt fotgängarskydd och Active Protection - Passagerarairbag med avaktivering - ConnectedDrive & Connected Package Professional - Trådlös laddning för telefon och Personal eSIM - DAB-radio, teleservices och lagstadgat nödsamtal Prestanda & Funktionalitet: - Adaptiv fjädring för optimal väghållning - Automatväxellåda med sportfunktion - Låsbara hjulbultar och däcktrycksövervakning - Akustiskt fotgängarskydd - Elektropläterade reglage och detaljer för premiumkänsla Övrigt: - Inspiring-paket för extra lyxkänsla - Oljeserviceintervall 24 månader / 30 000 km
| Müüja | United Motors Peetri |
|---|---|
| Aadress | Reti tee 4, Peetri küla, Rae vald, Harjumaa 75312 |
| Telefon | Näita numbrit |
| E-post | Näita e-posti |
| Koduleht | unitedmotors.ee |
Tulemus on ligikaudne ning lõplik kuumakse sõltub kliendi krediidivõimekusest. Finantsteenuse pakkuja on Holm Bank AS. Tutvu tingimustega ja vajadusel pea nõu asjatundjaga.
Arvutatud tulemused on ligikaudsed ja kalkulaator kasutab Transpordiameti andmeid.
Need tulemused on informatiivsed ja põhinevad "Mootorsõidukimaksu seadus 364 SE" eelnõul.