| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2014 |
| Odometer | 173 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 182DBM |
| VIN | WDD2040771A891511 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 6208 cm³ |
|---|---|
| 6.3 l | |
| Placement | Front |
| Power | 358 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 280 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel tank | 67 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 18.2 l/100km |
| • Extra urban | 8.4 l/100km |
| • Average | 12.0 l/100km |
| Gross weight | 2185 kg |
|---|---|
| Weight | 1730 kg |
| Load capacity | 455 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2765 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4707 mm |
| Width | 1795 mm |
| Height | 1433 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Full options auto. Hooldatud regulaarselt, iga 10.000km tagant Registrimärk ei tule autoga kaasa Vahetust mitte pakkuda -JL-Motoring front carbon fiber splitter -RWcarbon carbon fiber side skirt extensions -RWcarbon rear carbon fiber diffuser -Eurocharged V7 ECU tune (540 HP / 400 kW) (can be flashed back to stock) -Custom straight pipe exhaust (original parts included with the car) -Adjustable rear camber kit -Chrome trim wrapped in gloss black vinyl
| Seller | Mattias |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."