| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2007 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 254HTZ |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1995 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 130 kW |
| Top speed | 226 km/h |
| CO2 | 129 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 4.7 l/100km |
| Gross weight | 1875 kg |
|---|---|
| Weight | 1455 kg |
| Load capacity | 420 kg |
| Trailer with brakes | 1200 kg |
| Trailer no brakes | 705 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2660 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4239 mm |
| Width | 1748 mm |
| Height | 1421 mm |
From country Finland
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
•Müüa BMW E87 120D, 2007, 6k manuaal •Tehasest 130kw, hetkel peaks olema ca 170kw •Lukuga differ •Tehase M-Pakett •Üv kuni 07.2026 •Õli vahetatud 100km tagasi •Mootor kuiv •Esisild saanud äsja tähelepanu + tehtud ka sillastend •Püsikiiruse hoidja, automaatset kojamehed, istmesoendused jne. kõik töötavad •Külma puhub ilusti •Autos ka subwoofer mis tuleb kaasa •Kütusekulu 4,5-5L/100km •Registeerimistasu makstud •Võib pakkuda Vahetuseks odavam auto + komp
| Seller | Robert Kikkatalo |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."