| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2016 |
| Odometer | 144 876 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 850MGW |
| VIN | WAUZZZ8U4GR070595 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1968 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 110 kW |
| Top speed | 204 km/h |
| CO2 | 133 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.0 l/100km |
| • Extra urban | 4.6 l/100km |
| • Average | 5.1 l/100km |
| Gross weight | 2205 kg |
|---|---|
| Weight | 1756 kg |
| Load capacity | 449 kg |
| Trailer with brakes | 2000 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2601 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4388 mm |
| Width | 1831 mm |
| Height | 1549 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | JS |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."