| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2010 |
| Odometer | 266 084 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 307GFG |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1984 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 132 kW |
| Top speed | 218 km/h |
| CO2 | 172 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 9.8 l/100km |
| • Extra urban | 5.9 l/100km |
| • Average | 7.3 l/100km |
| Gross weight | 2095 kg |
|---|---|
| Weight | 1600 kg |
| Load capacity | 495 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2817 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4703 mm |
| Width | 1826 mm |
| Height | 1415 mm |
From country Latvia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Kaasa uued katuse raamid karbis.Vahetetud Mootori keti komkplekt ,karteri tuulutus,Väntvõlli tagumine simmerling (kast maha ja peale uuesti).Veepump ja termostaat .
| Seller | Albert |
|---|---|
| Address | Märjamaa Alev,Raplamaa |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."