The registration fee has been paid
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 1995 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 695TFR |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2997 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 160 kW |
| Top speed | 234 km/h |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2290 kg |
|---|---|
| Weight | 1830 kg |
| Load capacity | 460 kg |
| Trailer with brakes | 2075 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2930 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 5083 mm |
| Width | 1862 mm |
| Height | 1425 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Ülevaatuse jaoks vaja sumbutaja üle vaadata ja turvapadja tuli likvideerida. Tehnilkselt korras auto, sõidab väga mugavalt. Välimiselt siin, seal pindmist roostet, keegi kunagk halvasti väevinud seega värv koorub. Eelistaks vahetust.
| Seller | Kenno kirsimägi |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."