| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2020 |
| Odometer | 149 500 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 580SCL |
| VIN | W1K2132161A838429 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1950 cm³ |
|---|---|
| Power | 143 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 45 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 1.7 l/100km |
| Gross weight | 2800 kg |
|---|---|
| Weight | 2140 kg |
| Load capacity | 660 kg |
| Trailer with brakes | 2100 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2939 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 5005 mm |
| Width | 1907 mm |
| Height | 1453 mm |
Vehicle is located in Estonia
Vehicle is exchangable
| Seller | Moller Auto Mustamäe |
|---|---|
| Address | Pirni 3, Pirni, Tallinn, Estonia |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | mollerauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."