| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2016 |
| Odometer | 202 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 701LJB |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1950 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 143 kW |
| Top speed | 240 km/h |
| CO2 | 112 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 4.7 l/100km |
| • Extra urban | 4.1 l/100km |
| • Average | 4.3 l/100km |
| Gross weight | 2340 kg |
|---|---|
| Weight | 1840 kg |
| Load capacity | 500 kg |
| Trailer with brakes | 2100 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2939 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4945 mm |
| Width | 1852 mm |
| Height | 1495 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Andero |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."