| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2012 |
| Odometer | 260 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 528LMB |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2993 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 225 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 183 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 8.8 l/100km |
| • Extra urban | 5.9 l/100km |
| • Average | 7.0 l/100km |
| Gross weight | 2605 kg |
|---|---|
| Weight | 2025 kg |
| Load capacity | 580 kg |
| Trailer with brakes | 2300 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 3070 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 5072 mm |
| Width | 1902 mm |
| Height | 1479 mm |
From country Lithuania
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Soodushind 12k kuni huvi pakkuv auto müügis. tehtud töid äsja ca ~5k eest. ketid, saaled, kõik mootori tihendid, kastiõli vahetatud midagi ei leki. palju muid asju veel tehtud. Auto kiletatud valgeks diamond white ehk päikse valguse käes terav sädelus Rohkem inf ja pilte sõnumites Värske ülevaatus: 08.2025 Äsja täidetud kliima 2012a, nelik DSP Surround heli HiFi HUD Adaptiivsed esituled, kurvituled Coming/leaving home tuled Automaatsed täistuled Active cruise control 360 kaamerad Comfort access Dynamic drive Automaatselt avanev/sulguv pagass
| Seller | Sten-Robert Kiik |
|---|---|
| Address | Saue |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."