The registration fee has been paid
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2017 |
| Odometer | 160 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 310CCG |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 0 cm³ |
|---|---|
| 0.0 l | |
| Power | 158 kW |
| Top speed | 210 km/h |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Electric |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2985 kg |
|---|---|
| Weight | 2427 kg |
| Load capacity | 558 kg |
| Trailer with brakes | 2250 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2965 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 5052 mm |
| Width | 1999 mm |
| Height | 1684 mm |
From country Norway
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
- Subzero weather package (Heated rear seats , Heated steering wheel, Heated washer nozzles, Heater windshield wipers, Heated side mirrors, Camera heaters) - Lifetime Premium Connectivity package (sisaldab muuhulgas Spotify, TuneIn, live sateliit kaarte, internet jne) - Premium versiooniuuenduste pakett - Kolmanda rea istmed (kokku 7 kohta) - Kärukonks - Kaasa uueväärsed preemium talverehvid - Mootori ja aku läbisõidupiiranguta garantii kuni 22/09/2025 - Avariivaba sõiduk - Tehniliselt ideaalses korras - Auto on just hooldatud - Registrisse kantud mootori võimsus 158kw - Sõidukiga tuleb kaasa originaal reisi/kodulaadija 11kw ja valik laadimiskaableid ja -otsikuid - CHAdeMO, CCS, Type2 ja 220V. - Üks omanik viimased 4aastat
| Seller | Dave Pindmaa |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."