| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2019 |
| Odometer | 189 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 647LDN |
| VIN | JMZKFGWMA00829028 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2488 cm³ |
|---|---|
| 2.5 l | |
| Power | 143 kW |
| Top speed | 195 km/h |
| CO2 | 192 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 8.8 l/100km |
| • Extra urban | 6.3 l/100km |
| • Average | 7.2 l/100km |
| Gross weight | 2140 kg |
|---|---|
| Weight | 1720 kg |
| Load capacity | 420 kg |
| Trailer with brakes | 2000 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2700 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4550 mm |
| Width | 1840 mm |
| Height | 1680 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Sõiduk soetatud esindusest Inchcape Motors Estonia-st 2019 aastal. Sõidukil on olnud 1 omanik. Kõik hooldused teostatud õigeaegselt. Ca 1000km tagasi paigaldatud uued pidurikettad + klotsid. Lisaks on autole Inchcape Motors Estonia esinduses soetamisel paigaldatud: GAASIPEADAAL (METALL) MAZDA PIDURIPEDAALI KATE (METALL) (AT) MAZDA JALATUGI MAZDA (METALL) LÄVEPAKU KATTED MAZDA PEDAALIKATETE PAIGALDUS LÄVEPAKUKATETE PAIGALDUS REAR BUMP STEP PLATE MAZDA T.STANGEKATTE PAIGALDUS LED DOOR ILLUMI MAZDA LOMBIVALGUSTUSED MAZDA LOGOGA Ostetud esindusest uuena. Kõik hooldused teostatud esinduses.
| Seller | Mark Obolenski |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."