The registration fee has been paid
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2008 |
| Odometer | 231 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Light gray |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 253BMY |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1984 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 80 kW |
| Top speed | 169 km/h |
| CO2 | 157 g/km |
| Fuel | Petrol + CNG |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 12.1 l/100km |
| • Extra urban | 6.8 l/100km |
| • Average | 8.8 l/100km |
| Gross weight | 2186 kg |
|---|---|
| Weight | 1608 kg |
| Load capacity | 578 kg |
| Trailer with brakes | 1200 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2682 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4405 mm |
| Width | 1794 mm |
| Height | 1833 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Uued Goodyear rehvid, uued pidurid ees ja taga, uued rattalaagrid ja abs andurid, hooldused tehtud, hammasrihm vahetatud. Android makk bluetoothi ja tagurduskaameraga. Töötav kahetsooniline kliimaautomaatika. Ees istmesoojendused. Originaal kummimatid. 2 võtit Paagitäiega (ca 30eur) läbisõit umbes 600km
| Seller | Risto |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."