| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2010 |
| Odometer | - |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 333BNV |
| VIN | WBAFR71000C542654 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2979 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 320 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 195 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 11.9 l/100km |
| • Extra urban | 6.4 l/100km |
| • Average | 8.4 l/100km |
| Gross weight | 2310 kg |
|---|---|
| Weight | 1775 kg |
| Load capacity | 535 kg |
| Trailer with brakes | 2000 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2968 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4899 mm |
| Width | 1860 mm |
| Height | 1464 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Autoga nähtud väga palju vaeva nii välimuselt kui ka sisemise võimsuse aretamiseks. On ka kogu tehtud tööde dokumentatsioon. Rohkemat infot küsi lisa! Vaatan üle kõik pakkumised!
| Seller | A |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."