| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2016 |
| Odometer | 201 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Silver |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 703TYT |
| VIN | WDC1668241A740654 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2987 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 190 kW |
| Top speed | 220 km/h |
| CO2 | 199 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 8.2 l/100km |
| • Extra urban | 7.2 l/100km |
| • Average | 7.6 l/100km |
| Gross weight | 3250 kg |
|---|---|
| Weight | 2455 kg |
| Load capacity | 795 kg |
| Trailer with brakes | 3500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 3075 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 5162 mm |
| Width | 1982 mm |
| Height | 1947 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Auto firma nimel, hind käibemaksuga.
| Seller | Evar Entson |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."