| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2012 |
| Odometer | 316 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Red |
| Color specification | - |
| Reg no | 171BYC |
| VIN | YV1FW8756D1116238 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2400 cm³ |
|---|---|
| 2.4 l | |
| Power | 158 kW |
| Top speed | 215 km/h |
| CO2 | 204 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2280 kg |
|---|---|
| Weight | 1813 kg |
| Load capacity | 467 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2776 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4628 mm |
| Width | 1865 mm |
| Height | 1479 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Auto heas korras, 2018 aastal ostetud Importautost. Eestis paigaldatud juurde originaal teisaldatav kärukonks. Koheseltostmise järel tehtud Dinitrol korrosioonitõrje. Kasutatud maanteesõitudeks Tallinna ringteel. Autol hooldusraamat lõpuni täidetud, viimane hooldus 315000 km LKF lehel olev avariikahju oli kriimud tagastangel, Huvilisele saadan pildi stangest enne värvimist.
| Seller | Kristjan |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."