| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2017 |
| Odometer | 75 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 978BVN |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1197 cm³ |
|---|---|
| 1.2 l | |
| Power | 97 kW |
| Top speed | 198 km/h |
| CO2 | 119 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.8 l/100km |
| • Extra urban | 4.5 l/100km |
| • Average | 5.3 l/100km |
| Gross weight | 1801 kg |
|---|---|
| Weight | 1356 kg |
| Load capacity | 445 kg |
| Trailer with brakes | 1650 kg |
| Trailer no brakes | 640 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2670 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4359 mm |
| Width | 1814 mm |
| Height | 1438 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Rainer Kaljumäe |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."