| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2000 |
| Odometer | 498 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Blue |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 111ERM |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 3901 cm³ |
|---|---|
| 3.9 l | |
| Power | 180 kW |
| Top speed | 242 km/h |
| CO2 | 260 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel tank | 80 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 14.7 l/100km |
| • Extra urban | 7.0 l/100km |
| • Average | 9.8 l/100km |
| Gross weight | 2495 kg |
|---|---|
| Weight | 2035 kg |
| Load capacity | 460 kg |
| Trailer with brakes | 2100 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2930 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4984 mm |
| Width | 1862 mm |
| Height | 1435 mm |
From country Lithuania
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Müüa igapäeva kasutuses olev kunagine lipulaev. Autot hooldatud ja hoitud väga hästi. Sh õlivahetused 8000km tagant jne. Leiab pindmist roostet ja iluvigu kuid üldine pilt väga okei. Tehasest tulnud üpris hea varustusega sh roolisoendus, 4x istmesoendused, massaazi iste, pakett aknad jne. Style 32 18” erilaiad veljed talverehvidega. Autol all BC Racing coilid. Soovi korral tulevad autoga kaasa ka originaal püstakud. Monoloogi kuulutusse kirjutama ei hakka ja tõsine huviline võtab alustuseks ühendust emaili teel.
| Seller | Meree Erm |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."