| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2013 |
| Odometer | 125 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Brown |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 506BRS |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2993 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 190 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 158 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.2 l/100km |
| • Extra urban | 5.3 l/100km |
| • Average | 6.0 l/100km |
| Gross weight | 2550 kg |
|---|---|
| Weight | 1985 kg |
| Load capacity | 565 kg |
| Trailer with brakes | 2100 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 3070 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 5079 mm |
| Width | 1902 mm |
| Height | 1471 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Auto väga heas korras ,naisterahva käsutuses.All uued lamellrehvid,suverehvid kaasa.
| Seller | Andres Sepp |
|---|---|
| Address | Rakvere |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."