| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2018 |
| Odometer | 141 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 003PLS |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1969 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 235 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 46 g/km |
| Fuel | Hybrid (pet./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 2.0 l/100km |
| Gross weight | 2590 kg |
|---|---|
| Weight | 2095 kg |
| Load capacity | 495 kg |
| Trailer with brakes | 2100 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2941 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4963 mm |
| Width | 1879 mm |
| Height | 1437 mm |
From country Sweden
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Täisvarustuses pistikhübriid - maksimaalne sõiduulatus elektriga 44km. Aastamaks 181€. Autol all uued lamellrehvid ja kaasa ühe hooaja sõitnud suverehvid. Värskelt tehtud hooldus ja vahetatud pidurikettad ja -klotsid
| Seller | Ott Riiel |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."