| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2008 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Blue |
| Color specification | - |
| Reg no | 160MLG |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2148 cm³ |
|---|---|
| 2.1 l | |
| Placement | Front |
| Power | 70 kW |
| Top speed | 153 km/h |
| CO2 | 238 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 11.8 l/100km |
| • Extra urban | 7.4 l/100km |
| • Average | 9.0 l/100km |
| Gross weight | 2940 kg |
|---|---|
| Weight | 1930 kg |
| Load capacity | 1010 kg |
| Trailer with brakes | 2000 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 3200 mm |
| Seats | 9 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4993 mm |
| Width | 1906 mm |
| Height | 1903 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Sõitis ilusti,kuni üks hommik enam ei käivitunud.Mis viga täpsemalt on pole olnud aega uurida
| Seller | Taavi Kerge |
|---|---|
| Address | Türi vald, Eesti |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."