| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2007 |
| Odometer | 342 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 351FTP |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2497 cm³ |
|---|---|
| 2.5 l | |
| Power | 160 kW |
| Top speed | 242 km/h |
| CO2 | 227 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 13.5 l/100km |
| • Extra urban | 7.0 l/100km |
| • Average | 9.4 l/100km |
| Gross weight | 2055 kg |
|---|---|
| Weight | 1570 kg |
| Load capacity | 485 kg |
| Trailer with brakes | 2000 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2888 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4841 mm |
| Width | 1846 mm |
| Height | 1468 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
värskelt remonditud sillad, korrapäraselt hooldatud mootor , (olemas ka arved).Väiksed rooste alged, hetkel mootori tuli põleb, sest väljalaske temperatuuri andur mängib lolli (võin enne ostu ära vahetada). Kaasa saad korraliku originaal stange, suverehvid ,talve rehvid uueväärsed .Nokitsemist siit sealt on. Uuena ostetud eestist, enamus omaniku vahetused on peresisesed. Tule vaata auto ise üle.
| Seller | Romero Ereline |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."