| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 1997 |
| Odometer | 279 208 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Dark blue |
| Color specification | - |
| Reg no | 758TFG |
| VIN | JMBSNEA2AVZ001246 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1997 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 100 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1775 kg |
|---|---|
| Weight | 1335 kg |
| Load capacity | 440 kg |
| Trailer with brakes | 1275 kg |
| Trailer no brakes | 645 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2650 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4630 mm |
| Width | 1740 mm |
| Height | 1415 mm |
From country Netherlands
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Mootor töökorras, ülevaatus puudub, seisnud umbes 4-5 aastat.
| Seller | Marek Laksberg |
|---|---|
| Address | Pärnu |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."