The vehicle has a valid warranty (14.09.2027)
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2022 |
| Odometer | 66 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 600BFG |
| VIN | TMBAM7NP2P7008819 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1984 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 140 kW |
| Top speed | 242 km/h |
| CO2 | 158 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2120 kg |
|---|---|
| Weight | 1653 kg |
| Load capacity | 467 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2836 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4869 mm |
| Width | 1864 mm |
| Height | 1478 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Egert Harjak |
|---|---|
| Address | Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."