
The vehicle has a valid warranty (01.06.2026)
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2021 |
| Odometer | 22 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Brown |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 643SLH |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1498 cm³ |
|---|---|
| Placement | Front |
| Power | 110 kW |
| Top speed | 202 km/h |
| CO2 | 130 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.5 l/100km |
| • Extra urban | 5.2 l/100km |
| • Average | 5.7 l/100km |
| Gross weight | 2080 kg |
|---|---|
| Weight | 1600 kg |
| Load capacity | 480 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2678 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4509 mm |
| Width | 1839 mm |
| Height | 1635 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | 3xF Motors |
|---|---|
| Address | Tartu |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."