| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2024 |
| Odometer | 21 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 758PRM |
| VIN | JTHCDAAD305004005 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2487 cm³ |
|---|---|
| Power | 140 kW |
| Top speed | 190 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 2430 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 5130 mm |
| Width | 1890 mm |
| Height | 1930 mm |
Vehicle is located in Estonia
| Seller | Lexus Tallinn |
|---|---|
| Address | Peterburi tee 1, 11415 Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | lexustallinn.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."