| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Commercial vehicle |
| Year | 2009 |
| Odometer | 300 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Orange |
| Color specification | - |
| Reg no | 360BXV |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2461 cm³ |
|---|---|
| 2.5 l | |
| Placement | Front |
| Power | 80 kW |
| Top speed | 143 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 3500 kg |
|---|---|
| Weight | 2199 kg |
| Load capacity | 1301 kg |
| Trailer with brakes | 2000 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 4325 mm |
| Seats | 2 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 6945 mm |
| Width | 1993 mm |
| Height | 2650 mm |
From country Netherlands
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Müüa heas korras Volkswagen Crafter, 2009. aasta mudel. Sõiduk on hästi hooldatud ja heas tehnilises seisukorras. Hiljuti vahetatud hooratas ja sidurikomplekt, mis tagab sujuva ja murevaba sõidu. Crafteril on robot-käigukast, mis pakub mugavust ja lihtsust igapäevases kasutuses. Rehvid heas seisukorras, vahetatud tagumised lehtvedrud, pidurikettad ja klotsid. Tule ja vaata autot üle – see võib olla just see, mida otsid!
| Seller | Kaspar E. |
|---|---|
| Address | Tallinn, Tallinn, Estonia |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."