| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2017 |
| Odometer | 142 282 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 244STR |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1999 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 177 kW |
| Top speed | 217 km/h |
| CO2 | 153 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.1 l/100km |
| • Extra urban | 5.0 l/100km |
| • Average | 5.8 l/100km |
| Gross weight | 2470 kg |
|---|---|
| Weight | 2022 kg |
| Load capacity | 448 kg |
| Trailer with brakes | 2400 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2874 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4731 mm |
| Width | 1936 mm |
| Height | 1667 mm |
From country Belgium
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Autole teostatud õlivahetus alati õigeaegselt. Viimane õlivahetus teostatud 29.0.2026 Auto ideaalses korras.
| Seller | Gerli valtin |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."