| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2005 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 69NKL |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2498 cm³ |
|---|---|
| 2.5 l | |
| Power | 118 kW |
| Top speed | 205 km/h |
| CO2 | 243 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 14.8 l/100km |
| • Extra urban | 7.5 l/100km |
| • Average | 10.2 l/100km |
| Gross weight | 1890 kg |
|---|---|
| Weight | 1585 kg |
| Load capacity | 305 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 570 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2650 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4680 mm |
| Width | 1740 mm |
| Height | 1495 mm |
From country Switzerland
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Auto on manuaaliks ümber ehitatud kuid pole ARK-is registreeritud Autoga tuleb kaasa tagavara roolivõimupump, kliimapump, kojameeste mootor, starter, õhulugeja, salongi pudipadi, jooks 18 tolliseid velgi. Kere seisukord hea ka põhjaalt. Mootor töötab ilusti. Enne talve pandud tutikad lamellrehvid ning teostatud sillastend. 2026 alguses pandud uued küünlad ning tehtud õlivahetus. Tangi ja sõida auto, maanteel ~8 sajale, linnas pole arvutanud. All on H&R madaldusvedrud. Auto asub Tallinnas Palun ühendust võtta ainult SMS teel
| Seller | Hans |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."