| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | - |
| Odometer | 20 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Orange |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | - |
| VIN | TMAJE8122SJ305733 Check |
| Capacity | 1598 cm³ |
|---|---|
| 1.6 l | |
| Power | 185 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 28 g/km |
| Fuel | Plug-in hybrid (pet./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 1.3 l/100km |
| Gross weight | 2420 kg |
|---|---|
| Weight | 1940 kg |
| Load capacity | 480 kg |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4510 mm |
| Width | 1850 mm |
| Height | 1650 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Avariilisuse info: Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."