| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2003 |
| Odometer | 280 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Green |
| Color specification | - |
| Reg no | 711BCP |
| VIN | WV2ZZZ9KZ3R514908 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1896 cm³ |
|---|---|
| 1.9 l | |
| Placement | Front |
| Power | 47 kW |
| Top speed | 144 km/h |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel tank | 50 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1760 kg |
|---|---|
| Weight | 1210 kg |
| Load capacity | 550 kg |
| Trailer with brakes | 1000 kg |
| Trailer no brakes | 500 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2601 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 3 |
| Length | 4226 mm |
| Width | 1696 mm |
| Height | 1836 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Viimane võimalus enne aasta lõppu soetada omale hea tööauto vw caddy. Ülevaatus: 12.2025 Kärukonks Vedrustus heas korras, midagi ei kolise. Käima läheb poolest pöördest. Raadio toimib, taga isegi mingid lisa kõlarid. Kütust võtab vähe. Puhub ilusti sooja. Korralikud lamellrehvid. Paak kütust täis. Juhiuks vajaks reguleerimist ja kõrvalistuja aken ei käi alla. Asub viljandis
| Seller | Kristofer Pähn |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."