| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 1985 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Beige |
| Color specification | - |
| Reg no | 498AIE |
| VIN | XTA210610G1386196 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1294 cm³ |
|---|---|
| 1.3 l | |
| Power | 51 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1445 kg |
|---|---|
| Weight | 1045 kg |
| Load capacity | 400 kg |
| Trailer with brakes | 600 kg |
| Trailer no brakes | 300 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4166 mm |
| Width | 1611 mm |
| Height | 1440 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Auto oli seisnud 15 aastat garaažis, peale seda sai korraliku hoolduse kus tehti kõik korda ja ÜV kõlblikuks. 2021 sai teekõlblikuks ja sõidetud on sellega ainult suvel, Kerel kulumijälgi on, kõik originaal va radikas. All vene aegsed valuveljed mis värvitud pulbriga valgeks. Sisuks on beež kalts ja beežid nahast uksepolstrid, sisu väga hästi säilinud. Põhi on korralikult ära kaitstud ja kõik liistuvahed ja nurgad kerel on kahurimäärdega ära tehtud. Auto asub Tõrvas talve garaažis.
| Seller | tauri jänes |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."