| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Coupe |
| Year | 2004 |
| Odometer | 296 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark blue |
| Color specification | - |
| Reg no | 262HBK |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2685 cm³ |
|---|---|
| 2.7 l | |
| Power | 120 kW |
| Top speed | 225 km/h |
| CO2 | 191 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 9.6 l/100km |
| • Extra urban | 5.3 l/100km |
| • Average | 7.2 l/100km |
| Gross weight | 2100 kg |
|---|---|
| Weight | 1665 kg |
| Load capacity | 435 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2715 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4665 mm |
| Width | 1740 mm |
| Height | 1435 mm |
From country Belgium
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Toimib töötab Vahetatud just 2x pihustit, KKK tihend, karteri tuul, õli, lamellid, käigukasti õli+filter, Kriime kraapse leiab, taga tiivaäärtest kerget roostet näha, ei midagi hullu. Stanged pigem räbalad, tagumine must heas korras kaasa. Toimetab hästi. Pildid suht huupi pandud, äkki tuleb E46 asemele :D Keegi tõesti huvi tunneb võib lisa küsida
| Seller | Henrig Jaan |
|---|---|
| Address | TALLINN |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."