| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2012 |
| Odometer | 137 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 777CLS |
| VIN | WDD2183591A001723 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 3498 cm³ |
|---|---|
| 3.5 l | |
| Power | 225 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 159 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 9.1 l/100km |
| • Extra urban | 5.4 l/100km |
| • Average | 6.8 l/100km |
| Gross weight | 2220 kg |
|---|---|
| Weight | 1735 kg |
| Load capacity | 485 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2874 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4996 mm |
| Width | 1881 mm |
| Height | 1421 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | keio |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."