| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Pickup |
| Year | 2020 |
| Odometer | 149 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 741TYT |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1996 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 157 kW |
| Top speed | 180 km/h |
| CO2 | 281 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 10.6 l/100km |
| • Extra urban | 8.0 l/100km |
| • Average | 8.9 l/100km |
| Gross weight | 3130 kg |
|---|---|
| Weight | 2572 kg |
| Load capacity | 558 kg |
| Trailer with brakes | 2500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 3220 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 5363 mm |
| Width | 2028 mm |
| Height | 1873 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Autol kehtib tehasegarantii. Auto on väga heas korras, heaperemehelikult hooldatud ja valmis uuteks seiklusteks.
| Seller | Andres Heiskonen |
|---|---|
| Address | Põltsamaa linn, Põltsamaa, Eesti |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."