| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Cabriolet |
| Year | 1995 |
| Odometer | 360 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Purple |
| Color specification | - |
| Reg no | 983VSR |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2793 cm³ |
|---|---|
| 2.8 l | |
| Power | 142 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1865 kg |
|---|---|
| Weight | 1540 kg |
| Load capacity | 325 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 670 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2700 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4433 mm |
| Width | 1710 mm |
| Height | 1338 mm |
From country Netherlands
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Vahetus võimalus maasturi vastu.
| Seller | lasse määrits |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."