| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2006 |
| Odometer | 3 400 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gold |
| Color specification | - |
| Reg no | 430TJS |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2967 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 171 kW |
| Top speed | 216 km/h |
| CO2 | 282 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 14.6 l/100km |
| • Extra urban | 8.4 l/100km |
| • Average | 10.5 l/100km |
| Gross weight | 2990 kg |
|---|---|
| Weight | 2610 kg |
| Load capacity | 380 kg |
| Trailer with brakes | 3500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 3013 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 5086 mm |
| Width | 1983 mm |
| Height | 1772 mm |
From country France
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Alari Ülper |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."