| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2016 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Brown |
| Color specification | - |
| Reg no | 096TMF |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2400 cm³ |
|---|---|
| 2.4 l | |
| Power | 133 kW |
| Top speed | 200 km/h |
| CO2 | 153 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.9 l/100km |
| • Extra urban | 5.2 l/100km |
| • Average | 5.8 l/100km |
| Gross weight | 2400 kg |
|---|---|
| Weight | 1898 kg |
| Load capacity | 502 kg |
| Trailer with brakes | 2100 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2815 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4838 mm |
| Width | 1870 mm |
| Height | 1604 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Andres Maranik |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."