| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2006 |
| Odometer | 256 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 678AZN |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1975 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 105 kW |
| Top speed | 208 km/h |
| CO2 | 193 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 10.9 l/100km |
| • Extra urban | 6.4 l/100km |
| • Average | 8.0 l/100km |
| Gross weight | 1740 kg |
|---|---|
| Weight | 1451 kg |
| Load capacity | 289 kg |
| Trailer with brakes | 1400 kg |
| Trailer no brakes | 550 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2530 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 3 |
| Length | 4395 mm |
| Width | 1760 mm |
| Height | 1330 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Janar |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."