| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 1991 |
| Odometer | 67 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Dark red |
| Color specification | - |
| Reg no | 640AOR |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1998 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 88 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1675 kg |
|---|---|
| Weight | 1115 kg |
| Load capacity | 560 kg |
| Trailer with brakes | 1350 kg |
| Trailer no brakes | 500 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4500 mm |
| Width | 1700 mm |
| Height | 1398 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Auto ei ole kunagi soola saanud. Pikalt garaazis seisnud, kere väga hea. Mootor /kast väga heas seisukorras. 50km tagasi tehtud: -Uus aku -uus genekas -LSD differ 3.92 -Käsipiduri trossid -Uus veepump -Klapikambrikaane tihend -Kettad/klotsid Helista, räägin lähemalt.
| Seller | Jakob Jugala |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."