| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 1994 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Purple |
| Color specification | - |
| Reg no | 948AVB |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1984 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 85 kW |
| Top speed | 187 km/h |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1800 kg |
|---|---|
| Weight | 1290 kg |
| Load capacity | 510 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 650 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2625 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4689 mm |
| Width | 1720 mm |
| Height | 1445 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Kaspar |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."