| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2005 |
| Odometer | 245 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 263TMJ |
| VIN | WAUZZZ8E96A098494 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 3123 cm³ |
|---|---|
| 3.1 l | |
| Power | 188 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 252 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 15.8 l/100km |
| • Extra urban | 7.6 l/100km |
| • Average | 10.6 l/100km |
| Gross weight | 2140 kg |
|---|---|
| Weight | 1665 kg |
| Load capacity | 475 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2655 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4586 mm |
| Width | 1772 mm |
| Height | 1422 mm |
From country Switzerland
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Normaalses korras.
| Seller | Rainer K |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."