| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2022 |
| Odometer | 114 846 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 396LGR |
| VIN | WVGZZZ5NZNM054764 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1968 cm³ |
|---|---|
| 2 l | |
| Power | 110 kW |
| Top speed | 197 km/h |
| CO2 | 162 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 5.8 l/100km |
| • Extra urban | 4.4 l/100km |
| • Average | 4.9 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1872 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4728 mm |
| Width | 1839 mm |
| Height | 1673 mm |
Vehicle is located in Estonia
ABC MOTORS GARANTII 3 KUUD/ 3000 KM
| Seller | ABC Motors |
|---|---|
| Address | Paldiski mnt 105, 10617 Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | abcmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."