| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 1999 |
| Odometer | 218 100 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark green |
| Color specification | - |
| Reg no | 547TEA |
| VIN | SAJAA02E3XFL02711 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2967 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 175 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2175 kg |
|---|---|
| Weight | 1705 kg |
| Load capacity | 470 kg |
| Trailer with brakes | 1850 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2909 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4861 mm |
| Width | 1819 mm |
| Height | 1444 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Leidub iluvigu ja roostet nii väljas kui põhja all. Uut autot pole mõtet otsima tulla. Asukoht Pärnu-Jaagupi
| Seller | Morten |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."