| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2014 |
| Odometer | 305 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 726LGY |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1685 cm³ |
|---|---|
| 1.7 l | |
| Placement | Front |
| Power | 85 kW |
| Top speed | 181 km/h |
| CO2 | 137 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.3 l/100km |
| • Extra urban | 4.6 l/100km |
| • Average | 5.2 l/100km |
| Gross weight | 2240 kg |
|---|---|
| Weight | 1644 kg |
| Load capacity | 596 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2750 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4525 mm |
| Width | 1805 mm |
| Height | 1605 mm |
From country Sweden
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Läbisõidul 289600 pantud uus mootor KIA Sportage pealt (2018a. läbisõiduga 91000km) Väga öko, suur 7me istmeline auto Suitsetatud autos ei ole
| Seller | Konstantin Laanvee |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."