| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2003 |
| Odometer | 410 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 297SBF |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2926 cm³ |
|---|---|
| 2.9 l | |
| Placement | Front |
| Power | 142 kW |
| Top speed | 227 km/h |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2335 kg |
|---|---|
| Weight | 1810 kg |
| Load capacity | 525 kg |
| Trailer with brakes | 2000 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2830 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4805 mm |
| Width | 1800 mm |
| Height | 1445 mm |
From country Latvia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
297 sbf
| Seller | Maiko Mägi |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."