| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2019 |
| Odometer | 74 100 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 255MXL |
| VIN | WVWZZZAUZKP501077 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1498 cm³ |
|---|---|
| 1.5 l | |
| Placement | Front |
| Power | 110 kW |
| Top speed | 218 km/h |
| CO2 | 148 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel tank | 55 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.5 l/100km |
| • Extra urban | 4.5 l/100km |
| • Average | 5.2 l/100km |
| Gross weight | 1930 kg |
|---|---|
| Weight | 1446 kg |
| Load capacity | 484 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 690 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2620 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4567 mm |
| Width | 1799 mm |
| Height | 1446 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
| Seller | Joosep Lepik |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."