| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2007 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Silver |
| Color specification | - |
| Reg no | 323AZR |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2435 cm³ |
|---|---|
| 2.4 l | |
| Power | 125 kW |
| Top speed | 215 km/h |
| CO2 | 234 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 13.7 l/100km |
| • Extra urban | 7.5 l/100km |
| • Average | 9.8 l/100km |
| Gross weight | 2130 kg |
|---|---|
| Weight | 1598 kg |
| Load capacity | 532 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2755 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4720 mm |
| Width | 1804 mm |
| Height | 1488 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Kojamehe kang vajab vahetust ja vaheoeal viskab nuka anduri viga. Kere väga korralik
| Seller | Rauno Lepp |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."